KULTURA

Kot, który czyta #1

07/01/2018

Kot czyta nie tylko do poduszki, w wannie i na wakacjach, ale w zasadzie w każdej wolnej chwili. A Wy?

Dziś ma dla Was dwa okołonoworoczne linki o słynnych styczniowych postanowieniach na cały rok, a także artykuł o tym, że nie każda z nas ma fajną mamę i dobre wzajemne relacje jak z oddaną i sprawdzoną przyjaciółką. Mnie dał on do myślenia, a ja z tych, co relacje z matka ma raczej trudne i pokręcone (aż chciałoby się zacytować fejsbukowego klasyka: to skomplikowane).

Do tego porcja instagramowych zdjęć, które mnie ostatnio urzekły, oraz francuski blog, który chciałabym polecić.

Dla zainteresowanych!

 

 

# OSTATNIO PRZECZYTANE 

 

  •  tym, że tylko od naszego nastawienia do życia, jakie mamy na co dzień, zależy, jak zakończy się dla nas ten kolejny rok:

We can train our minds to make the very best of the present moment, even when our circumstances are far less than ideal.  All it takes is practice.

  • tymże problem z wykonywaniem postanowień noworocznych nie leży w nas, ale w samych postanowieniach.

Dlaczego by w tym roku nie spróbować inaczej niż zwykle? Zrobić coś przyjemnego, kreatywnego, odważnego, nawet niewygodnego, ale doświadczać rzeczy po raz pierwszy. W nietypowym dla siebie miejscu, czasie i towarzystwie.

La Bible dit d’ailleurs: ‘Tu honoreras ton père et ta mère’. Rompre avec sa mère reste un tabou. On estime inconsciemment que c’est le rôle principal des femmes. On pense que si on les déchoit de ce rôle, il ne leur reste plus grand-chose.

# INSTAGRAM 

 

Urzekająca poetyka i nastrojowość: https://www.instagram.com/niphisi/

Bo nie każdy potrafi tak fotografować faunę i florę: https://www.instagram.com/beeerr_/

Klimat, krajobrazy, kolory: https://www.instagram.com/danieltror/

 

# BLOGI 

 

Annouchka  i jej instagram: o macierzyństwie bez lukru i bez przynudzania. Plus za stylowe wnętrza i urocze dziecięce ubranka. No i te barwne paryskie klimaty z osiemnastej dzielnicy…

You Might Also Like

zBLOGowani.pl