O mnie i o blogu

***

Nie będę się tu ani wygłupiać, ani wymądrzać, ani tym bardziej nikogo pouczać. Nie będę Cię zanudzać opowieściami z czapy, nie pokaże tez miziastych kotków na Instagramie ani nie zabłysnę najmodniejszym outfitem i dwudziestą parą szpilek. Nie dam Ci również prostej recepty na życie, bo sama jej nie mam. Czasem idę za głosem serca, częściej natomiast słucham głosu rozsądku, a to nie zawsze najlepszy doradca.

Opowiem za to o tym, co mnie najbardziej porusza, fascynuje, ale też wkurza i rozczula, o tym, co ważne i mniej ważne. O tym, co mi w duszy gra: o literaturze (szeroko), kulturze i muzyce, o przekładach francuskich książek, a czasem też o francuskich filmach. O francuskojęzycznych utworach, które nie doczekały się jeszcze polskiego wydania, a które chętnie Tobie polecę. O Francji – dla frankofilów i nie tylko.

Pokażę Ci mój kawałek Anglii i Francji, ciekawe (mam nadzieję) zdjęcia z małych i dużych podroży, a także moje zmagania ze sztuką fotografii. Na serio i z przymrużeniem oka podpowiem Ci, jak z sukcesem ułożyć sobie życie na emigracji i nie zwariować.

Mam na imię Lena. Witaj na moim blogu!

***

 

O mnie i o blogu

Zdjecia: z archiwum autorki